Często zadawane pytania(FAQ)

Drodzy Abonenci w tym dziale będziemy odpowiadać na często zadawane pytania.
Pytania prosimy kierować na adres info@ksinternet.pl.

Mam Internet wraz z routerem, ale zasięg wifi jest słaby.

Sygnał wifi najlepiej propaguje się w otwartej przestrzeni oraz przy widoczności optycznej punktu nadawczego i odbiornika. Wszelkie przeszkody w postaci ścian wprowadzają duże tłumienie wiązek sygnału od punktu nadawczego do odbiornika oraz od odbiornika do punktu nadawczego.

Zwiększanie mocy punktu nadawczego nie do końca może pomóc gdyż sygnał zwrotny z odbiornika nadal będzie zbyt słaby.

Rozwiązaniem problemu jest stosowanie więcej niż jednego punktu nadawczego, tak aby zmniejszyć odległość między odbiornikiem a stacją bazową. Jeżeli nie ma wybudowanej sieci w budynku polecamy urządzenia PLC używającej sieci elektrycznej do transmisji sygnału między urządzeniami. Dzięki czemu możemy rozmieścić dodatkową stację bazową bliżej odbiorników ze słabym sygnałem.

Przykładowe urządzenie PLC z sukcesem używane przez nas to: TP-Link TL-WPA2220 WiFi KIT.

Mam wykupione X megabitów ale nie uzyskuję takiej prędkości.

W przypadku uzyskiwania niższych prędkości niż posiada wykupiona usługa w pierwszej kolejności należy sprawdzić czy używany router jest w stanie osiągać parametry których oczekujemy. Należy w szczególności zwrócić uwagę na prędkość połączenia oraz standard połączenia wifi.

Dla starszych standardów wifi 802.11b/g uzyskamy ok 50% prędkości w warstwie fizycznej czyli odpowiednio dla standardu 802.11b to ok.5Mb/s oraz dla standardu 802.11g to ok. 25Mb/s.

Dodatkowo należy sprawdzić czy nasz komputer obsługuje odpowiedni standard wifi.

Najnowszy standard 802.11n/ac wraz z technologią zwielokrotniania wiązek sygnału MIMO pozwola osiągnąć 300Mb/s realnego transferu.

Broszura o wifi i prędkościach Internetu po wifi.

PDF

Schemat przyłącza światłowodowego.

PDF

Ta strona używa plików cookie. Aby się dowiedzieć więcej kliknij TUTAJ
OK Rozumiem
x
Skip to content